SEO – Search Engine Optimization

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače) je způsob vytváření a upravování webových stránek tak, aby jejich struktura a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování internetovými vyhledávači.

Analýza klíčových slov
Zpětné porovnání zdrojů návštěvnosti

Cílem je získat ve výsledku hledání ve vyhledávačích co nejvyšší pozici a tím i vyšší počet návštěvníků na webu.

Etické a neetické metody SEO

Kromě etických metod (kvalitní a unikátní obsah, používání titulků a nadpisů, ...) se některé webové stránky snaží vylepšit svou pozici ve vyhledávačích metodami podvodnými. Proti takovým technikám se vyhledávače obvykle snaží bránit. Stránkám, které takové techniky používají, hrozí při odhalení výrazný propad ve výsledcích – penalizace.

Rada on nás: Vyhněte se neetickým SEO metodám. V první řadě se soustřeďte se na uživatele, ne na roboty vyhledávačů. Neetické metody jsou z principu dlouhodobě neúčinné.

SEO vs. Internetový marketing

Spousta provozovatelů webových stránek si neuvědomuje jak úzce souvisí SEO a internetový marketing. Samotná návštěva na webu totiž ještě neznamená využití vašich služeb nebo nákup vašich produktů. Zákazníka musíte zaujmout!

Pokud máte zájem, přečtěte si dokument Google věnovaný technikám SEO: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=35291

Neváhejte nás kontaktovat!

Využijte našich bohatých zkušeností v oblasti SEO, internetového marketingu, webdesignu či copywritingu.

Napište nám